2006. gada 2. novembris

Nepilngadīgie uzmācas sirmgalvjiem

225.jpg

Attēlā: fotogrāfija no L. Grūles profila «Draugiem.lv»

Eksperimenta laikā, kas ilga aptuveni mēnesi, patiesībā neeksistējošais Leons Grūle (67) saņēma neskaitāmus seksuālus piedāvājumus un pat aicinājumus fotografēties kailam. Visu piedāvājumu autori bija nepilngadīgas personas. Jaunākajai bija tikai seši gadi.

PATIESI! ar īpašu datorprogrammu izveidotais fiktīvais lietotājs Leons ir izskatīgs sirmgalvis ar gaiši pelēkām acīm. Portāla «Draugiem.lv» profilā ievietots viņa portrets, savukārt profila albumā viņš, ģērbts dzeltenā kreklā un raibos šortos, redzams vasaras dienā sauļošanās krēslā. Anketā nav nekā provokatīva — Leons sevi nodēvējis par Opi, bet pie interesēm vien norādīts: «Makšķerēšana, medības, daba.» Lai mazinātu aizdomas, Leona draugu lokā tika uzaicinātas reālas personas, pārsvarā vecāka gadagājuma ļaudis un sabiedrībā pazīstamas personas. PATIESI! izvēlētā Leona sarakstes stratēģija bija tāda: pats viņš svešiniekiem pirmais neraksta, savukārt uz citu vēstulēm atbild pieklājīgi, bez gramatiskām kļūdām un žargona.

Jau pirmajās Leona interneta dzīves stundās uzradās 12 gadus veca skolniece Elza, kas nepārprotami izrādīja vēlmi satikties «zem četrām». Pēc dažām dienām Leonam atrakstīja trīspadsmit gadus vecais Ilmārs. Vēstule bija tieša: «Čau, no kurienes esi? Ko domā par seksiņu?» Mēneša laikā Leona pastkastītē neķītri seksuāla rakstura piedāvājumi iegūla veselas divdesmit sešas reizes — gandrīz visi vēstuļu autori bija nepilngadīgas personas, un tikai vienu reizi tā bija par Leonu vecāka persona, kas, kā pati vēlāk atzina, bija kļūdījusies.

Kā norādījusi «Draugiem.lv» administrācija, vēstuļu satura kontrole ir neiespējama, tāpat nebūtu iespējams izkontrolēt to, ka nepilngadīgie uzmācas vecāka gadagājuma ļaudīm.

Savukārt psihologi iesaka datorus novietot publiskās telpās — vecāku klātbūtne, iespējams, atturētu seksuāli noskaņotu pusaudžu aktivitātes, savukārt sirmgalvjiem, saskaroties ar šāda satura sūtījumiem, citu personu klātbūtnē būtu vieglāk pārciest iespējamo psiholoģisko traumu. ▼

Pievienot komentāru