2006. gada 13. novembris

Veidos skulptūru «Čurājošais brits»

237.jpg

Attēlā: Rīga mēģinās pārspēt Briseli

Rīgas Domes kultūras departamenta vadītāja Diāna Čivle nākusi klajā ar ieceri kanālmalā netālu no Brīvības pieminekļa izveidot skulptūru «Čurājošais brits». Skulptūra iemūžinātu brīdi naktī no piektdienas uz sestdienu, kad kāds 30 gadus vecs Lielbritānijas pilsonis kārtoja savas dabiskās vajadzības pie Brīvības pieminekļa.

«Tas ir vēsturisks mirklis, kas brīnišķā kārtā sakrīt ar britu karalienes neseno vizīti Latvijā,» pavēstīja Čivle. Lai gan pirmā doma bijusi vienkārši papildināt tuvumā esošo, karalienes svinīgi atklāto brita Džordža Armitsteda skulptūru ar elegantu strūklakas elementu, departamenta sēdē nolemts veidot atsevišķu monumentu, kas varētu kļūt par centru skulpturālai grupai, jo, pieaugot Rīgas kā ceļojuma galamērķa popularitātei pasaulē, britu piemēram pie Brīvības pieminekļa neizbēgami sekos zviedri, somi, vācieši un citi.

«Kā tūrisma atrakcijai šādam «Čurājošo eiropiešu» ansamblim pasaulē nebūtu analogu,» ir pārliecināta departamenta vadītāja.

Kā jau ziņots, policija britu aizturēja un nogādāja atskurbtuvē. Šodien viņš jūtas daudz labāk un ir gatavs pozēt Latvijas tēlniekiem. ▼

Pievienot komentāru