2006. gada 14. novembris

Palestīnā atkal strīdi par varu

238.jpg

Attēlā: zem brīvajām Palestīnas debesīm

Lai gan Palestīnas pašpārvaldi starptautiskā finansiālā atbalsta trūkuma apstākļos pamazām pārņem nabadzība, starp kustībām «Fatah» un «Hamas» joprojām turpinās strīdi par varu.

«Varš noteikti ir cēlmetāls, par ko liecina gan vara monētas, kas atrastas gadu tūkstošiem senos izrakumos, gan vara atrašanās bronzas sastāvā. Zīmīgā zaļā patina, kas klāj senos vara izstrādājumus, ne vien iespaidīgi izskatās, bet arī liek atcerēties par mūsu diženo vēsturi. Tāpēc būtu milzīga kļūda vieglprātīgi izturēties pret palestīniešu iespēju iegūt varu šajā teritorijā, un vēl lielāka aplamība — ņemt un savstarpējos strīdos varu pazaudēt,» apgalvo «Fatah» līderis, Palestīnas prezidents Mahmūds Abāss.

Viņam kategoriski iebilst «Hamas» pārstāvis, Palestīnas pašpārvaldes premjerministrs Ismaīls Hanija: «Lai gan mēs nekādā ziņā nepalaidīsim garām izdevību iegūt varu visur, kur vien radīsies iespēja, tas nav mūsu darbības galvenais mērķis. Pirms nav iznīcināta Izraēla, mēs nevaram būt droši, ka ebreji neatgriežas un atkal neatņem mums varu — metālu, kam ir lieliska vadītspēja. Metālu, kas Mendeļejeva periodiskajā tabulā ieņem 29. vietu. Metālu, kura molmasa ir veseli 63,55 grami!»

Palestīnieši abu līderu paziņojumus uztvēra ar sajūsmu. ▼

Pievienot komentāru