2006. gada 30. novembris

Nestrādājam naudas dēļ

254.jpg

Attēlā: viss varēja būt arī tā

Noslēgusies vērienīga aptauja, kuras mērķis bijis noskaidrot, kāpēc vairums darbaspējīgā vecumā esošo Latvijas iedzīvotāju strādā. Kā pieļauj pēc PATIESI! pasūtījuma aptauju veikušās firmas «Latvijas fakti» direktors Aigars Freimanis, līdzšinējos priekšstatus nāksies radikāli pārskatīt.

Atbildot uz jautājumu, «Kas jūs motivē izvēlēties darba devēju?», vairums aptaujāto vispirms minējuši iespēju nesteidzoties un bez maksas lietot ātru internetu.

Tai seko atbildes «Garlaicības kliedēšana», «Iespēja iepazīties ar seksa partneriem», «Iespēja uz laiku aizbēgt no ģimenes», «Sevis pierādīšana» un «Visi tā dara». Pārējās atbildes saņēmušas vien dažus procentus balsu. «Nauda» ir četrpadsmitajā vietā ar 2,7% atbilžu.

Kā norāda Freimanis, aptaujas rezultāti izskaidro salīdzinoši straujo atalgojuma pieaugumu, kas ievērojami pārsniedz darba ražīguma augšanu: «Darba devēji nesaprot, kas patiesi motivē darba ņēmējus, tāpēc vienkārši ceļ algas, pretī prasot lielāku atdevi. Bet rezultāta nav! Aug inflācija, efektivitāte samazinās, bet darbinieki kā bija neapmierināti, tā arī ir, un pie pirmās iespējas maina darbavietu! Piedāvājot izklaides iespējas, bezmaksas alkoholu un atļaujot vairāk brīvības seksa ziņā (piemēram, iekārtojot īpašas telpas), ar daudz mazākiem tēriņiem varētu panākt, ka cilvēki rautin rautos strādāt un darītu visu, lai tikai nezaudētu savu darbu.» ▼

Pievienot komentāru