2007. gada 9. aprīlis

Zīriņi: atbrīvojiet Lembergu!

380.jpg

Attēlā: Māris

Lai noskaidrotu, vai īpaši aizsargājamie upes zīriņi izvēlēsies viņu vajadzībām izveidoto, 30 000 latus izmaksājušo ligzdošanas vietu Zaķusalas galā pie dzelzceļa tilta, mūsu korespondents devās komandējumā, lai aprunātos ar šobrīd uz Latviju lidojošajiem upes zīriņiem. Uz dažiem mirkļiem sastopot Rīgas zīriņu pārstāvjus dažādās viņu pārlidojuma vietās ceļā uz Latviju, mūsu korespondents paguva uzdot tikai dažus vienkāršus jautājumus.

Korespondents: «Kuru ligzdošanas vietu jūs šogad izvēlēsieties un kāpēc?»

Zīriņš Māris: «Protams, ka Preses nama jumtu. Ja jūsu jautājuma zemteksts ir, vai mēs gribam to jauno ligzdošanas vietu, kas izveidota uz tās dzelzs salas, vai kā nu to sauc, tad mums pieejamā informācija liecina, ka tur ir nejauki stabiņi, no kuriem mūsu mazuļiem var uzglūnēt plēsoņas, turklāt ir vēl daži faktori.»

Korespondents: «Kas ir šie pārējie faktori?»

Zīriņš Aigars: «Ak tad Māris jūs atšuva, ja? Nu labi, es esmu normāls džeks un pastāstīšu, ka visā pasaulē nav foršākas izpriecas kā bombardēt Preses nama apmeklētājus un darbinieku mašīnas. Kā viņi pēc tam šūmējas! Tur no smiekliem momentā var atkal aptaisīties, un, ja vēlreiz trāpa tam pašam, tad uz visu gadu var kļūt par visu zīriņu varoni! Bet jaunajā vietā nebūs ne mašīnu, ne cilvēku. Apkakāt vilcienu jau nav nekāda asuma — trāpi, kur vien vēlies, un nekādas reakcijas!»

Korespondents: «Kas mums jādara, lai jūsu ligzdošana izdotos?»

Zīriņš Aina: «Es pieļauju, ka Māris un Aigars ir sastāstījuši jums kaudzi ar blēņām. Patiesībā vienīgais iemesls, kāpēc mēs katru gadu atgriežamies Preses namā, ir nikotīna atkarība, kas mums radusies no žurnālistu cigarešu izsmēķiem, ko mēs katru gadu atradām pelnutraukos uz augstceltnes balkoniem. Tagad ēka ir pamesta līdz ar visiem balkoniem, un vienīgā iespēja to atdzīvināt ir atbrīvot Aivaru Lembergu, kurš atkal to subsidētu! Uz tās zaķu salas izsmēķus jau nu neatradīsi…» ▼

2 komentāri

  1. Lembergs teica:

    I’ll Be Back!

  2. ērenpreiss teica:

    Zīriņi drošivien pārkāpa Slepeno vienošanos ar V, tādēļ arī saskaņā ar Statūtu Sodiem un V rīkojuma, preses namu pameta žurnālisti utml. personas.

Pievienot komentāru