2007. gada 20. jūnijs

«Latvija» atzīta par samērā stabilu

451.jpg

Attēlā: «Irāka»

Žurnāla «Top Gear» veiktajos gadskārtējos nestabilitātes testos «Latvija» atzīta par samērā stabilu un ierindota 135. vietā no 177 testa dalībniekiem. «Igaunija» un «Lietuva» apgāšanas mēģinājumā jeb tā dēvētajā uz ceļa izskrējuša brieža apbraukšanas testā apsteidza «Latviju» un ierindojās attiecīgi 143. un 140. vietā.

Visvieglāk apgāžamas, pēc pētījuma datiem, izrādījās «Sudāna» un «Irāka», kas ierindojas reitinga pirmajās vietās. Savukārt Eiropas valstu konkurencē visnestabilākās izrādījušās «Rumānija» un «Bulgārija». «Baltkrievija» ierindota 51. vietā, «Krievija» — 62. vietā, bet «Ukraina» — 106. vietā. Nestabilitātes desmitniekā iekļautas «Somālija», «Zimbabve», «Čada», «Kotdivuāra», «Kongo», «Afganistāna», «Gvineja» un «Centrālāfrikas Republika».

Visstabilākās izrādījušās «Norvēģija», «Somija», «Zviedrija», «Īrija», «Šveice», «Jaunzēlande», «Īslande», «Dānija», «Austrālija» un «Kanāda». «ASV» ierindota 160. vietā starp «Singapūru» un «Čīli».

«Latvijas» panākumi nestabilitātes testos ļauj izteikt prognozi, ka jau pavisam drīzā nākotnē Jelgavas mikroautobusu rūpnīca varētu atsākt populāro mikroautobusu «Latvija» ražošanu. ▼

3 komentāri

 1. enterfeiss teica:

  Nesaprotu kā asv var būt tik zemu. viņi ir stabilitātes kalngals. Tādu platu P.I.M.Pmobīli ar FAT JOE iekšā nemaz nevar apgāzt.

 2. Vāc aita sūnu teica:

  Jopcikmizarārā, nevis zemu, bet AUGSTU, jo tas ir NESTABILITĀTES reitings. Jo zemāka vieta, jo stabilāk. Stabili, toč!

 3. Elizabete teica:

  Šā gada 4.07. laikrakstā 5 MIN izlasīju interesantu ziņu: “Gaļa uz Vidzemes šosejas”. 3.07. uz šosejas starp Inčukalnu un Vangažiem uz ceļa bijusi izmētāta gaļa. Šajā sakarā Rīgas rajona policijas pārvaldes priekšnieka palīdze I.Dzelme informējusi, ka automašīnas vadītājs, kurš kravā veda gaļu, neesot ievērojis pietiekamu distanci pirms braucošās automašīnas, kad bijis spiests strauji bremzēt. Tā rezultātā viņa automašīnā no aizmugures ietriekusies cita automašīna.
  Neesmu autovadītāja un tāpēc laikam nesaprotu, kuram ir jāievēro distance. Nez kā tas gaļas vedējs būtu varējis ievērot distanci pret aizmugurē braucošo auto? Kā to praktiski dara?

Pievienot komentāru