2007. gada 21. jūnijs

Godmanis: nekādu Jāņu

452.jpg

Attēlā: ugunskuru karstums tikai veicina slāpes

Lai izvairītos no iepriekšējo gadu bēdīgās pieredzes, kad Jāņu laikā dzērumā braucošu autovadītāju izraisītu autoavāriju dēļ ievērojami pieaudzis ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits, šogad Iekšlietu ministrija ieplānojusi bezprecedenta akciju «Izglāb statistiku».

«Ja kārtējo reizi pieļausim Jāņu nakti, tā būs sabojāta gan reibumā braucošiem šoferiem, gan viņu līdzbraucējiem, gan arī visiem pārējiem — arī tiem, kas būs skaidrā,» PATIESI! pastāstīja iekšlietu ministrs Ivars Godmanis.

«Mums ir visbargākie sodi par braukšanu dzērumā, taču dzērāju šoferu statistika nesamazinās,» atzina Godmanis. Par automašīnas vadīšanu alkohola vai narkotiku reibumā gada četros mēnešos arestu izcietuši 710 autovadītāji, vēl 639 šoferiem sods būs jāizcieš, liecina statistika. «Šie skaitļi lika mums izšķirties par radikālu mēru pieņemšanu. Šogad Jāņu Latvijā vienkārši nebūs. Es atkārtoju — nekādu Jāņu.»

Paredzams, ka Iekšlietu ministrijas lēmuma neievērotājus, kas tā dēvētajā «Jāņu naktī» atradīsies ārpus mājas, tvarstīs vairākas mobilas policijas vienības nomaskētās automašīnās. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki patrulēs, dzēšot ugunskurus. Ja, pārbaudot personas dokumentus, atklāsies, ka viņu sauc Jānis vai Līga, persona nekārtību novēršanas nolūkā tiks aizturēta līdz aiznākamās dienas rītam.

«Tam vienreiz jāpieliek punkts, un es to izdarīšu!» norādīja ministrs un piebilda, ka varbūt tikai tad, kad Jāņu svinēšana būs aizliegta, ļaudis nāks pie prāta. «Kādu alu jau var iedzert arī jebkurā citā dienā, tad kāpēc visiem tas jādara vienlaicīgi un jābojā statistika?» ▼

Pievienot komentāru