2008. gada 13. februāris

Uzsāks pārrunas ar brīvmūrniekiem par LNB celtniecību

656.jpg

Attēlā: zināšanas ir spēks

Valdība otrdien nolēma, ka valsts aģentūra «Jaunie trīs brāļi» uzsāks sarunas ar brīvmūrniekiem par Nacionālās bibliotēkas celtniecību. Ivars Godmanis (LPP/LC) pēc valdības sēdes žurnālistiem norādīja — ja būvniecību atliktu vai izsludinātu jaunu konkursu, tad rastos zaudējumi, kuri pēc Kultūras ministrijas aplēsēm sasniegtu aptuveni 400 000 latu. Turklāt jau patlaban visu tehnisko darbu un būvniecības priekšdarbu veikšanai ir iztērēti aptuveni 15 miljoni latu.

Lai uzsāktu sarunas ar brīvmūrniekiem, bija nepieciešams Iepirkumu uzraudzības biroja apstiprinājums, ka sarunu procesa uzsākšana nebūs pretrunā ar likumu. Brīvmūrnieku iesaistīšana varētu beidzot atrisināt visas līdz šim radušās problēmas, atzina kultūras ministre Helēna Demakova (TP). ▼

7 komentāri

 1. vomitus teica:

  Vai tad brīvmūrnieki nebija tā organizācija, kas dažāda veida būvdarbus veic par brīvu?

 2. Papuass teica:

  Nē, brīvmūrnieki cēla baznīcas un klosterus. Cilvēki, kas to darīja, nebija dzimtcilvēki, bet samērā brīvi ļaudis. No turienes arī brīvmūrnieku nosaukums.

 3. vomitus teica:

  bet cēla tak par brīvu vai tad ne?

 4. Velēna Demasone teica:

  Vēlos tikai piemetināt (ar metināmo aparātu), ka brīvmūrnieki piekrituši piedalīties celtniecībā ar noteikumu, ja bibliotēka tiks pārdēvēta par Masonālo biblotēku.

 5. Šlesers teica:

  nesapratu..

 6. Škodovs teica:

  šleser, tu ampli, tu vienreiz kaut ko sapratīsi?

 7. Grr teica:

  >ja bibliotēka tiks pārdēvēta par Masonālo biblotēku.
  par Nacionālo Masonālo!

Pievienot komentāru