2008. gada 22. augusts

Atklāts Irākas kara patiesais iemesls

Attēlā: asas starptautiskas pretrunas

ASV lēmums uzsākt karadarbību Irākā nav saistīts ne ar 11. septembri, ne ar karu pret terorismu, ne ar ANO ieroču inspekcijām, ne ar masu iznīcināšanas ieročiem, ne ar cilvēktiesībām Irākā, ne ar naftu. Atklātībā nonākuši dokumenti, kas atklāj ASV valdības patiesos motīvus, uzsākot karu Irākā. Jaunā informācija apliecina, ka iebrukums veikts zobu bakstāmo dēļ.

Bušs nolēma iebrukt Irākā jau 2001. gada aprīlī, sešus mēnešus pirms 11. septembra notikumiem, un oficiālais iemesls bija nepieciešamība nodrošināt stabilas zobu bakstāmo piegādes. Atrastajos dokumentos teikts: «Prezidenta Buša kabinets 2001. gada aprīlī vienojās, ka Irāka ir destabilizējošs faktors zobu bakstāmo plūsmā no Vidējiem Austrumiem uz starptautiskajiem tirgiem. Simti miljonu amerikāņu lieto zobu bakstāmos katru dienu. Lēti zobu bakstāmie ir kļuvuši par neatņemamu amerikāniskā dzīvesveida un ekonomikas sastāvdaļu, tāpēc risks nav pieļaujams, un nepieciešama militārā intervence.» 

Jaunie fakti nav spējuši izbrīnīt starptautisko attiecību ekspertus. «Lai kā mums tam gribētos ticēt, neviens karš nevar sākties tādu sīkumu dēļ kā kurdu indēšana ar gāzi. Man jau sen bija pamatotas aizdomas, ka tur apakšā ir kaut kas lielāks,» norādīja Vašingtonas universitātes mediju studiju katedras profesors Ruperts Vedlogs. ▼

5 komentāri

 1. fonzijs teica:

  diez kas nav

 2. iemesls teica:

  ir iemesls

 3. ir iemesls teica:

  pierunāji, iedzeram

 4. Krokodila Gēns teica:

  Jau dzeram, bet neviens vairs neatceras, kāds bija iemesls.

 5. Puslitrs teica:

  kāds bija iemesls…

Pievienot komentāru