2009. gada 14. janvāris

Mēģina pārdot zemi metros

Attēlā: viens kvadrātgrams, apaļā versija

Pilsētas lauku teritorijas rajonā aizturēti krāpnieki, kas veikuši vairākus desmitus darījumu, pārdodot zemes īpašumus. Krāpnieciskā shēma bijusi atjautīga un vienkārša: upuri pievilināti, sludinājumos laikrakstā «Druvas taka» solot pārdot zemi par neticami zemu cenu, bet ar tūlītēju priekšapmaksu 50% apmērā. Viena metra cena atkarībā no rajona svārstījusies no pieciem līdz desmit santīmiem, bet zemes gabalu izmērs — no tūkstoš līdz divtūkstoš metriem.

Pēc priekšapmaksas saņemšanas krāpnieki labprāt izrādījuši pārdodamos īpašumus to nākamajiem īpašniekiem. Demonstrācijā izmantota makšķeraukla, kas nostiepta kilometra līdz divu kilometru garumā pa citu zemes īpašumu robežu, iezīmējot solītos metrus. Iespējams, negodīgie uzņēmēji būtu darbojušies vēl ilgi, jo salīdzinoši nelielā priekšapmaksas summa saskaņā ar noslēgto līgumu viņiem nebija jāatmaksā, bet neviens pircējs nevēlējās publiski atzīt savu vientiesību.

Afēristus iegāza kāda 1990. gadā dzimusi sieviete, kas ne tikai pieprasīja darījumu pabeigt un oficiāli piereģistrēt Zemesgrāmatā, bet arī joprojām nav sapratusi, ar ko metrs atšķiras no kvadrātmetra. ▼

2 komentāri

  1. Tieslietu eksperts teica:

    tā tomēr ir krāpšana. Būtu tirgojuši perimetrus, tad vēl tā

  2. Arhimēds teica:

    Vispareizāk zemi ir tirgot kubikmetros. Savādāk sanāk baigās nekārtības – drīkst rakt cik dziļi gribas.

Pievienot komentāru