2010. gada 3. februāris

Griesti izsludināti starptautiskajā meklēšanā

Brāļi Aivars (40) un Ludis (43) Griesti, kuru noziedzīgās darbības interneta medija PATIESI! lasītājiem ir zināmas kopš viņu iebrukuma pensionāru Krūgļaužu mājās 2007. gadā un pērnā rudens iebrukuma Tallinas tirdzniecības centrā, izsludināti Interpola starptautiskajā meklēšanā. Tas noticis pēc decembrī piedzīvotā, pārdroši bezkaunīgā Griestu iebrukuma Eiropas Parlamenta (EP) ēkā Strasbūrā.

Iebrukšana EP ēkā notika biroju telpā, kur strādā komunikāciju nozares speciālisti. Pateicoties tam, ka incidents notika sestdienā, neviens tajā necieta. Tomēr, kā izrādās, jau 2008. gada augustā EP ēkā Strasbūrā bija noticis Griestu iebrukums. Tolaik izmeklētāji to vēl nesaistīja ar Latvijā pazīstamajiem noziedzniekiem, jo nevienam nenāca ne prātā, ka šķietami parasti pensionāru aplaupītāji ir spējīgi uz tāda mēroga operācijām. Šobrīd Interpola vadošie speciālisti uzskata, ka Griestu nenozīmīgie iebrukumi bijuši viņu patiesās identitātes un ambīciju slēpšana, tāds kā savdabīgs «alibi», kas zināmu laiku arī nostrādājis.

Brāļu Griestu meklēšanā iesaistījies ne tikai Interpols, bet arī pasaules specdienesti, jo, apzinot pēdējo desmit gadu noziegumu statistiku, atklājas arvien vairāk un vairāk iebrukumu, kurus pastrādājuši Griesti. Viens no skaļākajiem šādiem noziegumiem noticis 2004. gadā, kad Griesti iebruka Londonas Karaliskajā teātrī, taču Griesti iebrukuši arī neskaitāmās mazāk slavenās celtnēs — sporta zālēs, peldbaseinos, naktsklubos un citās sabiedriskās ēkās visā pasaulē.

«Griestu pastrādāto iebrukumu skaits ir gandrīz neaptverams. Leģendārākie 19. un 20. gadsmita laupītāji viņu priekšā nobāl. Turklāt Griestiem piemīt apbrīnojama mobilitāte — vienā dienā viņi var iebrukt kaut kur Amerikā, jau nākamajā dienā — pavisam citā pasaules malā», sacījis FIB atbildīgais izmeklētājs Džons Šortbreins.

(Iesūtīja Vecais Sakārnis.) ▼

6 komentāri

 1. rle teica:

  Griesti ftw ^^

 2. vobla teica:

  Cerams, ja Griesti neiebruks jaunajā Nac bibliotēkā…

 3. ... teica:

  Haiti nupat notika globāli griestu iebrukumi…

 4. Ha-ha teica:

  Savukārt Katrīna Jumts apgalvo, ka viņas vīrs Kārlis katru rītu aizbraucot (kā pats apgalvo – uz darbu)!

 5. abrakadabra teica:

  Katrīnas vīra darbs pēdējā laikā ir iebrukt siltumnīcās un iznīcināt puķes (laikam tās viņš ciest nevar). It sevišķi aktīvs viņš ir šobrīd, kad ir daudz sniega… bija gadījums…

 6. Pirra teica:

  Satraucoshas zinjas no Zviedrijas – tur notiekot seerijveida Griestu iebrukumi!

Pievienot komentāru