2006. gada 5. jūnijs

Atklāj preču defektus

52.jpg

Attēlā: tipisks defekts

Kā secinājis tirdzniecības eksperts, pilsētas lauku teritorijas iedzīvotājs Pēteris P., veikali burtiski ir pārbāzti ar nekvalitatīvām precēm. Pētījums izlases veidā tika veikts lielveikala kosmētikas nodaļā, sadzīves elektrotehnikas veikalā un apavu veikalā.

Pēteris iesaka pircējiem būt uzmanīgiem un pirms pirkuma veikšanas rūpīgi izpētīt preci: «Piemēram, man ļoti iepatikās «Kenzo» smaržūdens, bet, ieraugot tā cenu, sapratu, ka aromātā skaidri jūtama kaut kāda ķīmiska pieskaņa. Veļas mazgājamā mašīna ar žāvētāju izskatījās pievilcīga, bet, kad izpētīju līzinga maksājumu grafiku, atklāju, ka šāda tipa veļas mašīnām žāvētāja funkcija darbojas nepilnīgi un mehāniskās daļas nav pietiekoši izturīgas. Apavu veikalā man pietika paņemt rokā pirmo sandaļu pāri, kas iekrita acīs, un izpētīt uzlīmi, lai nonāktu pie slēdziena, ka iekšpuse nav pietiekoši stingra, zole nav pietiekoši mīksta, bet dizaina nav kā tāda.»

Atbilstoši Pētera teorijai, individuālais psihoekonomiskais modelis tiecas uz līdzsvara stāvokli starp pirktspēju un pieprasījumu: «Man nav naudas, lai kaut ko nopirktu, tāpēc gandarījumu sagādā fakts, ka nav jau arī nekā prātīga, ko būtu jēga pirkt.» ▼

Pievienot komentāru