2006. gada 13. jūlijs

Bez vēsts pazūd bērni

88.jpg

Attēlā: viena no pēdējām Jānīša fotogrāfijām

Pilsētas lauku teritorijas iedzīvotāja Veronika Lukšāne (77) vērsusies policijā ar iesniegumu par divu mazgadīgu bērnu pazušanu. Pensionāre nolēmusi celt trauksmi, jo bērni, kas dzīvo viņai kaimiņos, nav redzēti jau vairākus gadus. Ģimene, kurai bērni pazuduši, nav pieskaitāma pie nelabvēlīgajām, tomēr vecāki mēdzot šad un tad iedzert. Nereti ir gadījumi, kad ģimenes svinību laikā pie viņiem ierodas ciemiņi un dzied arī pēc pulksten 23. Par bērnu pazušanu neviens neliekoties ne zinis.

Jānis (8 gadi) un Elīna (5 gadi) agrāk mēdza rotaļāties pagalmā, ar savām jautrajām čalām sagādājot ne mazumu prieka vecajai sievietei: «Jānītis bija īsta zelta galva: gan matiņi gaiši, gan gudrs kā profesors! Bet Elīnīte vienmēr tik jauki smaidīja, kad lūdza man kādu bonbongu…»

Lukšāne policijai pauda aizdomas, ka zināms sakars ar bērnu pazušanu ir divām nepatīkamām personām, kas ievākušās kaimiņos pavisam nesen. Viena ir teju divmetrīgs skūtgalvis, kurš runā nesaprotamā žargonā un klausās mūziku, kas izklausās tā, it kā ciema kalējs dauzītu pa laktu un nepārtraukti lamātos. Jauneklis pagalmā skrūvē sarūsējušu auto, izmīda zāli un nolaista visas malas ar eļļu. Otra persona ir acīmredzami vieglas uzvedības meitene ar krāsotiem matiem un gredzeniem nāsīs, kura kopā ar viņai līdzīgām paziņām smēķē aiz mājas stūra un bāž izsmēķus Lukšānes rožu dobē. ▼

Pievienot komentāru