2006. gada 13. jūlijs

Ls 1000 jaunajiem pilsoņiem

89.jpg

Attēlā: Vilnis Jēkabsons izjūt patiesu lepnumu

Kā paziņojusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, līdz 30. augustam visiem jaunajiem Latvijas pilsoņiem, kas pārnāk no citas valsts pilsonības vai no nepilsoņa statusa, tiek piešķirta atlaide nodokļiem Ls 1000 apjomā jeb līdz Ls 100 gadā pirmos desmit gadus no pilsonības piešķiršanas brīža. Turklāt ir iespējams saglabāt iepriekšējo vārdu un uzvārdu!

Atlaide nodokļiem tiek aktivizēta no pirmā pilnā kalendārā gada. Neizlietotā nodokļu atlaide netiek pārnesta uz nākošo kalendāro gadu. Atlaide attiecas uz ienākumu nodokli. Nodokļu atlaides darbības laikā nav pieejamas citas atlaides, piemēram, nodokļu atlaide par attaisnotajiem medicīniskajiem vai mācību izdevumiem.

PMPL mums pastāstīja, ka vasara vienmēr ir bijusi «tukšais periods» naturalizēties gribētajiem, savukārt rudenī veidojas rindas, tāpēc sadarbībā ar VID un VSAA jau laikus iecerēta un pirmoreiz sekmīgi izveidota šāda akcija. Ideja esot aizgūta no mobilo sakaru operatoriem. «Mēs parēķinājām, ka, tāpat kā mobilo sakaru operatori, arī Latvijas valsts šādas akcijas laikā reāli nevienam neko nemaksās, bet summa izklausās iespaidīgi. Tad kāpēc gan neaktivizēt procesu?», retorisku jautājumu uzdeva PMLP priekšnieks Vilnis Jēkabsons. ▼

Pievienot komentāru