2006. gada 2. augusts

Apkaros smirdošos pasažierus

115.jpg

Attēlā: problēmas risinājums ir deguna galā

Rīgas sabiedriskajā transportā, īpaši vasaras mēnešos, vērojama visai neapmierinoša gaisa kvailtāte, konstatēts pagājušajā nedēļā pabeigtā pētījumā, ko pēc Rīgas domes pasūtījuma veikuši Latvijas Zinātņu akadēmijas speciālisti sadarbībā ar uzņēmumu «Rīgas satiksme». Pētījumā noskaidrots, ka galvenais rīdzinieku diskomforta iemesls varētu būt nepietiekama personīgās higiēnas normu ievērošana.

Lai par to pārliecinātos, PATIESI! korespondenti devās nelielā reidā. Pilsētas lauku teritorijas iedzīvotājs Vairis Gūda (56), kas uz Rīgu bija atbraucis «darba darīšanās», likās nepatīkami pārsteigts, kad mēģinājām noskaidrot, kāpēc viņš tā smird. «Neesmu jau nekāda dāma,» viņš sašutis paziņoja. «Bet mazgājos vismaz reizi nedēļā, turklāt ar ziepēm.» Kopumā divu stundu laikā 31. jūlijā pilsētas sabiedriskajā transportā izdevās sastapt 25 personas, kuru ķermeņa aromāts vairākkārtīgi pārsniedza speciālistu noteikto normu.

Kā paskaidroja Rīgas domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks (JL), tikai tagad, kad saņemts zinātnieku atzinums, dome varēs ķerties pie atbilstošu normatīvo aktu izstrādes. «Tam, ka sācies augusts, un vasara jau turpat vai beigusies, nav noteicošas nozīmes,» norādījis pilsētas mērs. «Mēs par pilsētnieku ērtībām domājam tālākā perspektīvā.»

Pagaidām nav zināms, kādi ierobežojumi vai normas varētu tikt pieņemtas, tomēr kuluāru sarunās dzirdēts, ka pašvaldības policijas paspārnē varētu tikt izveidota jauna apakšstruktūra, kas nodarbotos tieši ar jauno noteikumu pārkāpēju tvarstīšanu un naudas sodu piemērošanu. Naudas sods varētu būt no 10 līdz 50 latu — atkarībā no pārkāpuma intensitātes. Domes amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, pastāstīja, ka pagaidām vēl neeksistējošā struktūrvienība jau iemanotojusi apzīmējumu «ostītāji». ▼

Pievienot komentāru