2006. gada 24. novembris

Lauku teritoriju iedzīvotāji protestē pret NATO

247.jpg

Attēlā: pilsētas lauku teritorijā uzceltā barikāde tiks izjaukta, detaļas sanumurētas un tādā pašā secībā saliktas no jauna — jau kādā Rīgas ielā

Preses izdevēju lēmums NATO sammita laikā neizdot laikrakstus izraisījis plašu neapmierinātības vilni Latvijas lauku un pilsētas lauku teritoriju iedzīvotājos. Vairāku pagastu un pilsētas lauku teritoriju iedzīvotāju pārstāvji pauduši apņēmību sammita laikā doties uz galvaspilsētu un «izcīnīt savu avīzi kaut vai ar ieročiem rokās».

«Tā ir klaja Rīgas iedzīvotāju augstprātības izpausme,» savu sašutumu neslēpj Daugavpils pilsētas lauku teritorijas iedzīvotājs Broņislavs Lūža (48). «Nevajadzētu aizmirst, ka tie bijām mēs — lauku cilvēki — kas 1991. gadā barikāžu laikā ar savu tehniku devāmies uz Rīgu aizstāvēt Latvijas neatkarību. Es brīnos, ka tagadējais iekšlietu ministrs Ivars Godmanis to ir aizmirsis.»

«Bet ko mēs saņemam pretī?» retoriski vaicā Lūža. «Pārliecību, ka bez Rīgas nekur citur Latvijā cilvēki nedzīvo. Katrā ziņā ne tādi cilvēki, kas katru dienu gribētu palasīt savu avīzi, atrisināt savu krustvārdu mīklu, uzzināt, kas pasaulē notiekās.»

Broņislavam Lūžam piekrīt arī Kandavas pilsētas lauku teritorijas iedzīvotāja, angļu valodas skolotāja Laima Īvena (51). «Ja jau Rīgā notiek tas sammits, es nesaprotu, kāpēc no tā būtu jācieš visai valstij. Vai kādā citā zemē, piemēram, Francijā, tas būtu iedomājams? Cilvēki tūliņ pat izietu ielās. Domāju, ka arī mums jārīkojas.»

Saskaņā ar neoficiālu informāciju, lauku iedzīvotāju organizētas lauksaimniecības tehnikas kolonnas uz Rīgu sāks virzīties jau svētdien. ▼

Pievienot komentāru