2007. gada 2. janvāris

Svētkos saasinājušās atturībnieku radītās problēmas

277.jpg

Attēlā: iespējams, turpmāk atturībniekiem apkārtējo un arī pašu drošības dēļ būs jānēsā šāda zīme

Jaunais gads Latvijā sagaidīts nemierīgi — pieaudzis noziegumu un negadījumu skaits. «Šādi gadījumi ir saistīti ar neiecietību, nespēju mierīgi atpūsties un alkohola lietošanu,» otrdien norādījis Valsts policijas (VP) priekšnieks Aldis Lieljuksis.

Šogad svētkos siltā laika dēļ sabiedriskajās vietās un uz ielām izdzerts īpaši daudz alkoholisko dzērienu, tādēļ atturībnieku neiecietīgā un augstprātīgā attieksme pret alkoholisko dzērienu lietotājiem ir radījusi virkni konfliktsituāciju ar agresijas aktiem un diemžēl arī miesas bojājumiem no abām pusēm. Tāpat slimnīcās nogādāts liels skaits nedzērēju, kas, nespēdami ne mierīgi atpūsties, ne arī lielā trokšņotāju skaita dēļ aizmigt, rīta pusē devušies bezcerīgi klaiņot pa tumšajām ielām un, neieraduši šādā laikā pārvietoties, paklupuši un krītot sasitušies.

Pēc traumatologu domām, cilvēki, kas nav alkohola reibumā, krītot gūst daudz smagākas traumas, jo viņiem nepalīdz t. s. «dzērāja laime» — vispārējais muskuļu atslābums, kas daudzās situācijās spēj bez būtiskām sekām veselībai amortizēt spēcīgus fiziskus triecienus.

Turpmāk policija dažādu svinību laikā daudz rūpīgāk uzmanīs galveno riska grupu — atturībniekus. ▼

Pievienot komentāru