2007. gada 10. janvāris

Latvijas karavīru rotācija Irākā tomēr turpināsies

284.jpg

Attēlā: katrs otrais kareivis ierindā rotē

Jau ziņots, ka 27. decembrī Irākā nemiernieku uzstādīta spridzekļa eksplozijā bojā gāja divi NBS karavīri, bet ievainojumus guva vēl trīs Latvijas karavīri. Karavīri, veicot patrulēšanas uzdevumu, brauca automašīnā «Hummer», kas cieta nemiernieku uzstādīta paštaisīta spridzekļa sprādzienā. Kā noskaidrots izmeklēšanā, tas noticis tūlīt pēc tam, kad tika pieņemts kļūdainais lēmums par Latvijas karavīru rotācijas pārtraukšanu.

Latvijas karavīri bija vienīgie sabiedroto valstu bruņoto spēku pārstāvji, kas bija apguvuši sarežģīto rotēšanas mākslu. Latvijas speciālistu vadībā rotēšanas mākslu apgūst arī citu NATO dalībvalstu kareivji.

Kā atzīst militārās tehnikas eksperti, rotējošs karavīrs ir krietni vien bīstamāks par parasto, turklāt salīdzinoši retāk kļūst par ienaidnieka trāpījumu mērķi.

«Rotējošais kareivis griežas uzreiz trīs asīs, tāpēc vienlīdz bīstams gan pretinieka dzīvajam spēkam, gan kaujas tehnikai, turklāt paliek praktiski neredzams gan vizuāli, gan pretinieka radaros,» PATIESI! pastāstīja rotācijas instruktors pulkvežleitnants Dzintars Grieze. «Kareivis rotē pēc tā sauktā 3D principa. Viens D iet pa vertikāli, otrs pa horizontāli, bet trešais D ir, tā teikt, dziļumā. Amerikāņi kaut ko tādu bija redzējuši tikai ķīniešu kaujas filmās,» ūsās gardi smej pieredzējušais pulkvežleitnants, tomēr tūdaļ pat kļūst nopietns un piebilst, ka tagad, pēc divu Latvijas karavīru bojāejas, arī amerikāņi pārliecinājušies par rotācijas noderīgumu. «Griežas tagad visi kā vilciņi!» ▼

Pievienot komentāru