2007. gada 29. janvāris

Rentgenu izgudrojis Rentgens

300.jpg

Attēlā: Rentgena rentgens

Kā var lasīt publikācijā prestižajā žurnālā «Nature», zinātnes vēsturnieki no Krievijas piedāvā svaigu skatījumu uz pasaulē bieži apšaubīto un ar neizpratni uzņemto faktu, ka rentgena iekārtas izgudrotājs ir bijis vācu zinātnieks Vilhelms Konrāds Rentgens (1845-1923), kurš veicis virkni pētījumu fizikā un saņēmis Nobela prēmiju par tā dēvēto X staru atklāšanu.

Lai gan ārvalstu izdevumos nav nekādu norāžu par bijušās PSRS teritorijā tik labi pazīstamās «rentgena iekārtas» izcelsmi, un vārds «rentgens» tiek saistīts tikai ar jonizējošā starojuma mērvienības nosaukumu, vēsturnieki veikuši šī jautājuma izpēti, izmantojot izslēgšanas metodi. Atmetot neticamās versijas, atliek tikai viena: neviens cits, izņemot Rentgenu, rentgenu nevar būt izgudrojis.

«Ja rentgenu būtu izgudrojis kāds cits, nevis Rentgens, kāpēc tad tas tika nosaukts par rentgenu?» rakstā tiek uzdots retorisks jautājums. ▼

4 komentāri

 1. Ilze D. teica:

  Nee, sen zinaams, ka rentgenstarus jau sen, sen pirms tam bija atklaajushi krievi, jo sameeraa nesen tika atrasta paaris gadsimtus veca beerza taass ar uzrakstu “Vanja, es tev redzu cauri!”

 2. Rentgens teica:

  Bet kapeec Ameriku atklaaja Kolumbs bet nosauca Amerigo Vespucci vardaa???

 3. Arnolds teica:

  vo vo :D

 4. aaartu teica:

  Tad jau Ameriku vajadzēja nosaukt par Vikingu. Tā lūk.

Pievienot komentāru