2007. gada 28. septembris

Anulē pamatskolas atestātus

545.jpg

Attēlā: aptaujas veicēji nesaprata, kas rakstīts uz krekla

Rīgas ielās šodien sākusies vēl nebijusi akcija, kuras mērķis ir celt pamatskolas beidzēju vidējo izglītības līmeni un veicināt sabiedrībā nopietnāku attieksmi pret zināšanām.

Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņi, kas izlikās par izklaides pārraides vadītājiem, uzrunāja cilvēkus, lūdzot atbildēt uz dažiem vienkāršiem jautājumiem, piemēram, kurā datumā tiek svinēts 11. novembris, vai cik stūru ir četrstūrim, par to apsolot pretī sniegt pārsteigumu. Pārsteigums slēpās faktā, ka gadījumā, ja saņemtās atbildes nebija pareizas, aptaujātajam tika anulēts pamatskolas atestāts, kas automātiski nozīmēja arī visu vēlāk saņemto izglītības dokumentu nederīgumu.

Pilsētas lauku teritorijas iedzīvotājs Konrāds Mieturis (26), kurš nespēja pareizi atbildēt ne uz vienu jautājumu, un tagad, palicis bez izglītības, visticamāk, zaudēs arī savu darbu, PATIESI! korespondentam atzina, ka pārsteigums patiešām bijis milzīgs. «Tie jautājumi bija tik stulbi, ka es attiecīgi arī atbildēju, domādams, ka jādzen pekstiņi. Tāpēc arī teicu, ka viens reiz viens ir sekss,» žēlojās Mieturis. «Ja būtu zinājis, ka jāatbild nopietni, būtu tā arī teicis, ka vienpadsmit.»

Starp pamatskolas atestāta zaudētājiem šodien bija arī Saeimas deputāts Juris Dobelis (TB/LNNK), kurš uz jautājumu, cik taktis ir četrtaktu dzinējam, atbildēja, ka fokstrots vai maršs.

Ministrijas darbinieks, kurš vēlējās palikt anonīms, jauno iniciatīvu komentēja īsi: «Mēs piešķiram. Mēs varam arī atņemt.» ▼

4 komentāri

 1. ivo krumholcs teica:

  cik pupu ir kazai?

 2. Hoho Sapiens teica:

  Kurai kazai? Trīspupu vai piecpupu? Varbūt tādai kazai, kam norauti visi pupi, bet atpakaļ pielikti tikai divi?

 3. ministrijas darbinieks teica:

  H.S –

  ”..ja saņemtās atbildes nebija pareizas, aptaujātajam tika anulēts pamatskolas atestāts, kas automātiski nozīmēja arī visu vēlāk saņemto izglītības dokumentu nederīgumu…”….roll…

 4. Kaza vulgaris teica:

  Nu, tas jau kā VIENREIZVIENS… (rolleyes)

Pievienot komentāru