2008. gada 19. jūnijs

Veselības ministrija: dzīve Rīgā ir nāvējoša

Noslēdzies Latvijas Republikas Veselības ministrijas pasūtītais pētījums par Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, un pētījuma rezultāti ir šokējoši. Kā atzina LR VM vecākais referents Laimonis Spēkazars (43), «pētījuma rezultāti noteikti apliecina: dzīve Rīgā ir nāvējoša».

Pētījuma gaitā profesionāļu komanda iepazinās ar vairāku mūžībā aizgājušu cilvēku biogrāfijām. To vidū bija arī sabiedrībā pazīstamas personas. Gandrīz visu šo personu dzīves gājumos bija kāda interesanta sakritība: lai arī šīs personas bija dzimušas ārpus Rīgas (dažos gadījumos — pat ārpus Latvijas robežām), tomēr dažādas enciklopēdijas, zinātniski pētījumi un uzziņu krājumi liecina, ka to nāve bija iestājusies tieši Rīgā.

«Pietiek tikai nosaukt dažus kliedzošākos piemērus, lai situācija kļūtu viennozīmīgi skaidra,» klāstīja Spēkazars. «Piemēram, mūsu Dainu tēvs Krišjānis Barons ir dzimis Strutelē, izcilā baletdejotāja Velta Vilciņa — Upesgrīvas pagastā, ievērojamais dzejnieks Jānis Sudrabkalns — Inčukalnā, Latvijas pirmais Valsts Prezidents Jānis Čakste — Lielsesavā, savukārt leģendārā dziedātāja Nora Bumbiere — Augstkalnē. Un, kā jums šķiet, kur visi šie izcilie cilvēki ir aizgājuši mūžībā? Protams, Rīgā! Un tāda pati tendence ir vērojama ar jebkurā profesijā strādājošiem cilvēkiem jebkurā laikmetā. Var teikt, ka Rīga cilvēkus burtiski nogalina!»

LR VM jau izveidojusi darba grupu, kas cīnīsies ar Rīgas nāvējošo ietekmi. Paredzēts, ka visus cilvēkus, kas dzimuši ārpus Rīgas, šīs vasaras laikā sadarbībā ar Valsts policiju un bruņotajiem spēkiem deportēs uz dzimšanas vietām, konfiscējot tiem jebkādu Rīgas teritorijā atrodošos nekustamo īpašumu. Katrs deportētais saņems Ls 250 kompensāciju jaunas mājvietas izveidošanai.

Tā kā daudzi Latvijas iedzīvotāji diemžēl ir dzimuši Rīgā, viņu izvietošanu paredzēts veikt lielākajos latviešu viesstrādnieku centros Īrijā un Lielbritānijā. Kā pirmais uz Īriju pārcelsies Valsts prezidents Valdis Zatlers ar ģimeni un, ja izveseļosies, arī Ministru prezidents Ivars Godmanis — kā zināms, viņi abi ir dzimuši Rīgā.

(Iesūtīja Kafija.) ▼

1 komentārs

  1. Vidējais iedzīvotājs teica:

    taisnība vien ir

Pievienot komentāru