2008. gada 30. jūnijs

Ar robotu palīdzību apzog bankas automātus

Attēlā: bankas automāts ar uzlabotu drošības sistēmu

Jau ziņots, ka Latvijā aizvien biežāki kļūst gadījumi, kad noziedznieki, izmantojot jaudīgu tehniku, mēģina nozagt bankas automātus. Taču, kā atklājušas nesenas pārbaudes, daudz veiksmīgāki jau ilgus gadus ir citi noziedznieki, kuri strādā ar prātu, nevis spēku. Viņi izmanto mūsdienīgus robotus, kas spēj izvilkt naudu tieši no bankas automāta seifa. Kopumā, saskaņā ar piesardzīgām prognozēm, ļaundari ir spējuši piesavināties daudzus simtus miljonu latu.

Izmantotā metode ir ārkārtīgi vienkārša: noziedznieks pienāk pie bankas automāta, izliekoties par parastu klientu. Tad sākas pats interesantākais: izrādās, ka visu bankas automātu korpusos konstrukcijas nepilnību dēļ ir atrodama kāda grūti pamanāma sprauga, caur kuru iespējams tiešā veidā iejaukties iekārtas darbībā. Šajā atverē tiek ievadīta vizītkartes izmēra datu karte, kurā ierakstīta automāta aizsardzību bloķējoša informācija. Šī informācija apvienojumā ar slepenu paroli ļauj dot komandas robotam, kas atrodas automāta iekšpusē, un piekļūt seifam, to pat neatverot.

Robots ar juveliera precizitāti izvelk no seifa bankai piederošās banknotes jebkādas norādītās summas apjomā un iedod noziedzniekam tieši rokās. Lai nepaliktu nekādi lietiskie pierādījumi, noziedznieks liek robotam izsniegt atpakaļ arī viņa datu karti, un aizbēg ar savu guvumu. Šādi gadījumi ir novērojami katru dienu, un nereti noziedznieki pat veido rindas pie bankas automātiem, lai sagaidītu savu iespēju tikt pie iekārotās summas.

Pēc šīs shēmas atmaskošanas tika veiktas pārbaudes lielākajās Latvijas bankās, un atklājās, ka datu kartes noziedzniekiem izsnieguši līdzdalībnieki, kas paši strādā bankās. Iespējams, par šo pakalpojumu viņi ir saņēmuši daļu no laupījuma. ▼

3 komentāri

 1. Vidējais iedzīvotājs teica:

  es jau brīnījos, ko tie ļauži tik traki stāv rindās pie tiem aparātiem

 2. Stereoīds teica:

  Papildinot ziņu:
  …un nereti noziedznieki [bailīgi slēpjot sejas] pat veido rindas pie bankas automātiem…

 3. BU teica:

  he he, labs :)

Pievienot komentāru