2006. gada 24. augusts

SP pabeidz, taču PR patur slepenībā

146.jpg

Attēlā: un kas te tāds īpašs būtu meklējams (UKTTĪBM)?

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pakļautībā esoša iestāde (PEI) pabeigusi pēc kāda biroja (KB) lūguma sākto pārbaudi (SP) par kādas amatpersonas (KA) valsts amatpersonas deklarācijā (VAD) sniegtajām ziņām (SZ), taču informāciju par SP rezultātiem plašākai sabiedrībai (PS) nesniegs. KA vārds netiek izpausts, tāpat netiek atklāts, par kura gada VAD SP tiek veikta. VID Komunikāciju nodaļas (KN) priekšniece, kura lūdza savu vārdu neminēt (PKLSVN) apliecinājusi, ka VID no KB patiesi saņēmis materiālus, par kuriem pēc savas kompetences PEI veikusi SP. Nav zināms vai SP pabeigta un par PR kāds informēts.

KB vadītājs, kurš vēlējās palikt anonīms (VKVPA), 17. augusta televīzijas (TV) raidījumā, kura nosaukums netiek izpausts (RKNNI), varētu būt informējis, ka KB esot pabeidzis SP par KA VAD, kurā konstatētas neatbilstības un nepatiesības (NN), tāpēc KB materiālus nodevis PEI, bet tā esot lietu izbeigusi.

PKLSVN ne apliecināja, ne noliedza VKVPA sniegto varbūtējo informāciju (VI), piebilstot, ka VID nesniegs informāciju par PR. Tā kā SP veikusi PEI, tai likums paredzējis noteikt publicējamās informācijas apjomu (PIA). Šajā gadījumā nekāda sīkāka informācija netiks sniegta (ŠGNSINS).

Arī aģentūrai LETA VKVPA atzina, ka viņam «ir aizdomas, ka KA VAD ir nepatiesa ziņu norādīšana (NZN), tomēr šīs lietas izmeklēšana ir VID kompetencē».

Kā neatkarīgas pārbaudes rezultātā secinājis PATIESI!, lai gan KA VAD VID PEI atklājis NZN, reāli patiešām ŠGNSINS ne TVRKNNI, ne PATIESI!, ne LETA, ne PS. ▼

Pievienot komentāru