2007. gada 31. augusts

Kopīgi mīnēs Baltijas jūru

517.jpg

Attēlā: atrastās vecās vācu mīnas tiek pārveidotas par dārza griliem

Piektdien Klaipēdas ostā noenkurosies desmit mīnu kuģi no Polijas, Nīderlandes, Francijas, Krievijas, Zviedrijas un Vācijas, kas no 31. augusta līdz 10. septembrim Baltijas jūrā piedalīsies starptautiskajā mīnēšanas operācijā «Peace of mine ’07».

Šī ir pirmā reize, kad Krievijas mīnu kuģi piedalās šādā operācijā kopā ar NATO karakuģiem. Krievijas kuģi ieradīsies Lietuvā no Baltijskas ostas Kaļiņingradas apgabalā. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēkus mācībās pārstāvēs štāba un apgādes kuģis «Virsaitis», PATIESI! informēja Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule. No Lietuvas šajā operācijā piedalīsies divi mīnu kuģi «Kursis» un «Suduvis».

Operācijas «Peace of mine ’07» galvenais mērķis ir garantēt drošu kuģošanu Baltijas jūrā. Līdz šim katra valsts lika mīnas kā pagadās, tā nevilšus apdraudot citu valstu kuģus. Mīnējot starptautiskos ūdeņus kopīgi, arī informācija par mīnu atrašanās vietām nonāk visu operācijā dalību ņemošo valstu rīcībā, tādējādi nodrošinot lielāku drošību. ▼

3 komentāri

 1. regulāri lasu un regulāri reklamēju teica:

  ziņa laba (ha-ha) un es reklamēju savu lapu

 2. mazais rūukjitis teica:

  jā. es savu ar. ( happy)

 3. Dakteris Aikāsāp teica:

  rūķīti, nāciet atpakaļ uz palātu!

  (neliels offtopiks, nekas ļauns, mazliet mīnēts)

Pievienot komentāru