2008. gada 16. jūnijs

Latvija lepojas ar vimbu — rekordisti

Attēlā: grūti mācībās…

Ar rekordlielu lomu var palielīties Kuldīgas apkaimes iedzīvotājs Alfrēds. Iespaidīgo eksemplāru, kura svars sasniedz 105 kilogramus, bet garums — 193 cm, Alfrēds noķēra vēlu svētdienas vakarā Ventas rumbā.

Divcīņas gaita bija Holivudas trillera sižeta cienīga. Vakaros Kuldīgas iedzīvotāji mēdz izbaudīt divmetrīgā ūdenskrituma masāžas spēku, un starp viņiem bija arī Kuldīgas «Rimi» krāvējs Ringolds Ausma (37) — pieredzējis makšķernieks, kura kontā ir ne viena vien vimba — kilogramniece.

«Galvenais ir būt pareizajā vietā un pareizajā laikā,» ar saviem iespaidiem dalās Alfrēds. «Es peldēju augšpus rumbas, klausoties peldētāju sarunās, un sapratu, ka viens no viņiem ir makšķernieks. Es ieskrējos, izmantojot straumes spēku un lēcu. Un paveicās. Patiešām neticami paveicās.»

Alfrēds, būdams gandrīz divus kilogramus smaga vimba, trāpīja pa Ausmas deniņiem un apdullināja viņu. Mijkrēslī citi peldētāji nepamanīja notikušo. Makšķernieks iekrita ūdenī un, būdams bez samaņas, noslīka. Ķermenis iestrēga meldros lejpus vecā tilta.

«Principā man makšķernieki negaršo,» atzīst Alfrēds. «Bet, kad satraukums mazliet norimās, es aizpeldēju apskatīties, ko esmu noķēris un sapratu, ka gadījies patiešām iespaidīgs eksemplārs. Lai varētu aizsūtīt pieteikumu «Dienas makšķerniekam», mēs lomu izmērījām. Tas vīrs bija veselu sešu lielu vimbu garumā!»

Ausma ir lielākais makšķernieks, ko šogad notvērusi vimba. ▼

2 komentāri

  1. Līdaka teica:

    Vimba, nu tu esi dimbā

  2. shura teica:

    Nu tu dod, vimba! Nu tu dod!

Pievienot komentāru